Masaż twarzy

Liftingujący masaż twarzy Shiatsu to naturalna, bezbolesna, nie obciążona powikłaniami alternatywa dla botoxu oraz wszystkich sztucznych metod odmładzania skóry twarzy. Dużą zaletą tego masażu jet możliwość stosowania go również u osób, które poddawały się już medycznym zabiegom upiększającym. Liftingujący masaż Shiatsu twarzy łączy akupresurę z głęboką relaksacją wpływając kojąco na system nerwowy, ucisza i uspakaja. Mimo, że terapeuta pracuje w okolicy szyi, twarzy i głowy, jego lecznicze działanie rozciąga się na cały organizm osoby poddającej się terapii.a

W manufaktura Zdrowia do liftingującego masażu twarzy Shiatsu używa się naturalnych olejków, serum, balsamów natleniających, które dobierane są w zależności od rodzaju cery. Już po pierwszych 20 minutach zabiegu widać wyraźną różnicę, lifting owalu twarzy, uniesienie konturu policzków, wygładzenie zmarszczek. Po zabiegu twarz jest zrelaksowana, promienna i wyraźnie młodsza; często zmienia swój wyraz, łagodnieje. Technika ta poprawia mikro krążenie krwi a regularnie stosowana zmniejsza cienie pod oczami, liftinguje, spłyca zmarszczki i bruzdy.

 

Ze względu na specyfikę punktów masaż Shiatsu wykonywany powinien być wyłącznie przez wyszkolonych terapeutów. Przed masażem, żądaj okazania certyfikatu potwierdzającego umiejętności.

 

Masaż wykonuje Anna Włodarczyk: masażami zajmuję się od 5 lat, posiadam dyplomy i certyfikaty potwierdzające znajomość i praktykę stosowanych technik. Najbardziej cenie sobie możliwość bezpośredniej nauki u mistrzów i praktyki. Dlatego często korzystam z zajęć zaawansowanych doskonalących mój warsztat w Europejskiej Szkole Shiatsu Zen w Londynie u Petera Woodcraft, który jako pierwszy i jedyny w Polsce zapewnia pełne kształcenie zgodne w wymaganiami Shiatsu Society i Europejskiej Federacji Shiatsu, która wśród swoich nauczycieli wyróżnia znakomitego praktyka Micheal’a Ross’a, ucznia japońskiego mistrza sensei Masunagi.

Praktykuję jogę i Qi-gong, uczę się jeździć konno. Wszyscy moi mistrzowie podkreślają, że najlepszym nauczycielem masażysty są jego pacjenci. Dlatego wciąż praktykuję masując w manufaktura Zdrowia w Siedlcach oraz w trakcie praktyki wyjazdowej.

 W praktyce Zen-Shiatsu twarzy, korzystam z punktów:

 1. TAIGEI: zapobiega powstawaniu podwójnego podbródka.
 2. SHOUSHOU: zapobiega zmarszczkom okolic ust.
 3. CHISOU: zapobiega zmarszczkom i opuchnięciom, przywraca jędrność okolicy ust.
 4. KORYOU: przywraca jędrność.
 5. GEIKOU: pomaga otwierać zatoki nosowe, zapobiega zmarszczkom okolicy ust,
  przyspiesza przepływ limfy, optycznie zmniejsza kontur twarzy.
 6. SYOUKYU: pomaga zredukować napięcie okolicy oka.
 7. SEIMEI: zapobiega zmarszczkom i opuchnięciom, oczyszcza okolicę oka.
 8. SANCHIKU: zapobiega zmarszczkom i opuchnięciom, zmniejsza napięcie okolicy oka.
 9. SHICHIKUKU: pomaga zredukować opuchnięcia i zmarszczki mimiczne.
 10. TAIYOU: redukuje opuchnięcie twarzy.
 11. DOSHIRYOU: zmniejsza napięcie okolicy oka.
 12. JIMON: odpręża zmęczoną skórę.