Masaż twarzy

Litfingujący masaż japoński twarzy Zen-Shiatsu

Liftingujący masaż twarzy Shiatsu to naturalna, bezbolesna, nie obciążona powikłaniami alternatywa dla botoxu oraz wszystkich sztucznych metod odmładzania skóry twarzy. Dużą zaletą tego masażu jet możliwość stosowania go również u osób, które poddawały się już medycznym zabiegom upiększającym. Liftingujący masaż Shiatsu twarzy łączy akupresurę z głęboką relaksacją wpływając kojąco na system nerwowy, ucisza i uspakaja. Mimo, że terapeuta pracuje w okolicy szyi, twarzy i głowy, jego lecznicze działanie rozciąga się na cały organizm osoby poddającej się terapii.a

W manufaktura Zdrowia do liftingującego masażu twarzy Shiatsu używa się naturalnych olejków, serum, balsamów natleniających, które dobierane są w zależności od rodzaju cery. Już po pierwszych 20 minutach zabiegu widać wyraźną różnicę, lifting owalu twarzy, uniesienie konturu policzków, wygładzenie zmarszczek. Po zabiegu twarz jest zrelaksowana, promienna i wyraźnie młodsza; często zmienia swój wyraz, łagodnieje. Technika ta poprawia mikro krążenie krwi a regularnie stosowana zmniejsza cienie pod oczami, liftinguje, spłyca zmarszczki i bruzdy.

 

Ze względu na specyfikę punktów masaż Shiatsu wykonywany powinien być wyłącznie przez wyszkolonych terapeutów. Przed masażem, żądaj okazania certyfikatu potwierdzającego umiejętności.

 

Masaż wykonuje Anna Włodarczyk: masażami zajmuję się od 5 lat, posiadam dyplomy i certyfikaty potwierdzające znajomość i praktykę stosowanych technik. Najbardziej cenie sobie możliwość bezpośredniej nauki u mistrzów i praktyki. Dlatego często korzystam z zajęć zaawansowanych doskonalących mój warsztat w Europejskiej Szkole Shiatsu Zen w Londynie u Petera Woodcraft, który jako pierwszy i jedyny w Polsce zapewnia pełne kształcenie zgodne w wymaganiami Shiatsu Society i Europejskiej Federacji Shiatsu, która wśród swoich nauczycieli wyróżnia znakomitego praktyka Micheal’a Ross’a, ucznia japońskiego mistrza sensei Masunagi.

Praktykuję jogę i Qi-gong, uczę się jeździć konno. Wszyscy moi mistrzowie podkreślają, że najlepszym nauczycielem masażysty są jego pacjenci. Dlatego wciąż praktykuję masując w manufaktura Zdrowia w Siedlcach oraz w trakcie praktyki wyjazdowej.

 W praktyce Zen-Shiatsu twarzy, korzystam z punktów:

 1. TAIGEI: zapobiega powstawaniu podwójnego podbródka.
 2. SHOUSHOU: zapobiega zmarszczkom okolic ust.
 3. CHISOU: zapobiega zmarszczkom i opuchnięciom, przywraca jędrność okolicy ust.
 4. KORYOU: przywraca jędrność.
 5. GEIKOU: pomaga otwierać zatoki nosowe, zapobiega zmarszczkom okolicy ust,
  przyspiesza przepływ limfy, optycznie zmniejsza kontur twarzy.
 6. SYOUKYU: pomaga zredukować napięcie okolicy oka.
 7. SEIMEI: zapobiega zmarszczkom i opuchnięciom, oczyszcza okolicę oka.
 8. SANCHIKU: zapobiega zmarszczkom i opuchnięciom, zmniejsza napięcie okolicy oka.
 9. SHICHIKUKU: pomaga zredukować opuchnięcia i zmarszczki mimiczne.
 10. TAIYOU: redukuje opuchnięcie twarzy.
 11. DOSHIRYOU: zmniejsza napięcie okolicy oka.
 12. JIMON: odpręża zmęczoną skórę.

Zalecenia: efekt zabiegowy widoczny jest po pierwszych 20 minutach, dla trwałych efektów zalecane jest wykonanie serii 6 zabiegów raz w tygodniu. Najlepsze efekty kosmetyczne i terapeutyczne obserwuje się przy regularnych zabiegach 1/ tydzień lub 2 tygodnie.

Jadeitowy masaż twarzy GUA-SHA

Twarz  potrzebuje 17 mięśni aby wyrazić uśmiech i 43 aby wyrazić smutek. W sumie prawie 70 mięśni tworzy szkielet dla naszej twarzy, w tym mięśnie szczątkowe.

Nie ma nic bardziej ekspresyjnego niż twarz. Twarz jest najpotężniejszym narzędziem komunikacji zarówno werbalnej jak i niewerbalnej. To pierwszy element ciała człowieka, na który zwracamy uwagę.  Mówi o tym kim jesteśmy, jak się czujemy i w jakim nastroju jesteśmy, a nawet jaką drogą życiową podążamy

Masaż anti-age Gua Sha wykonywany płytkami jadeitowymi nie tylko głęboko odpręża mięśnie twarzy powodując wygładzenie bruzd i zmarszczek, ale również pobudza krążenie limfy usuwając toksyny, co wzmacnia efekt terapii i sprawia, że skóra odzyskuje blask i zdrowy kolor. Regularne stosowanie masażu twarzy Gua-Sha wzmacnia osłabione mięśnie, konsekwentnie wygładza skórę i redukując widoczność zmarszczek. Jadeitowy masaż twarzy Gua-Sha pomaga pozbyć się worków i cieni pod oczami, a także rozjaśnić zmiany w kolorycie skóry. Skóra twarzy staje się bardziej napięta, odżywiona i nabiera pięknego koloru. Masaż płytką jadeitową Gua-Sha rozluźnia nasze mięśnie, a dobrze zastosowany może wyleczyć nawet zaburzenia czynności stawów skroniowo-żuchwowych.

Na zakończenie jadeitowego masażu twarzy Gua-Sha w manufaktura Zdrowia stosujemy jadeitowe rollery, których pierwowzory były używane w kosmetologii jeszcze przed naszą erą. Są cennym lekarstwem na cienie pod oczami i opuchliznę wokół oczu. Służą jako „żelazko do zmarszczek”bruzd nosowo-wargowych, kurzych łapek wokół oczu. lwich zmarszczek między brwiami, bruzd wokół ust. Użycie jadeitu wspomaga wchłanianie substancji aktywnych ampułek oraz olejków i kremów używanych do masażu.

Zalecenia: dla trwałych efektów masaż należy powtarzać. Najlepsze efekty kosmetyczne i terapeutyczne obserwuje się przy regularnych zabiegach 1/ tydzień lub 2 tygodnie.